Prolog

20. prosince 2009 v 15:46 | Baruuss |  Knihy, sny a realita
Čau, měla jsem dneska bezva náladu a tak jsem rozepsala svou novou povídku. Ještě přesně nevím, jak to bude s naší společnou, jelikož nejsme schopny se sejít na skypu, ale snad bude brzo. Je tu prolog...Miriam měla úplně normální šťastný život. Rodina ji milovala, ona milovala jak bratra a sestru, mámu, tátu i babičku, která u nich byla velmi často, aby pomáhala s výchovou té nejmladší, tak i své kamarády.

Byla to velice milá a hodná dívka, která si dokázala povídat s kýmkoliv a ráda pomáhala. Většina mládeže v jejím, pubertálním, věku chodila tajně do čajovny kouřit vodní dýmku, běžně je viděla za samoobsluhou kouřit cigarety a dokonce někteří z nich zkoušely tvrdé drogy. Miriam to velice vadilo, ale protože to dělali i někteří z jejích dlouholetých kamarádů, neodsuzovala je předem. Vlastně říkávala, že je to jejich tupost. S nejlepší kamarádkou Tamarou si z nich leckdy tropily legraci.

Tamara byla velice, ale velice inteligentní dívka. Odmalička ráda četla knihy a dnes se zabývala složitější literaturou, kterou většinou čtou jen velice vyzrálí dospělí. Dokonale se vyznala v odvětví módy od raného středověku až do moderní doby. Nejvíce ji uchvacovaly účesy a boty. Sama ovšem preferovala heslo 'V jednoduchosti je síla' či 'Míň je někdy víc'. Její rodiče ale byli rozvedení. Matka byla lékařka u svatého Munga a otec taktéž. Po rozvodu se ovšem matka dala na soukromou dráhu a zařídila si vlastní ordinaci.

Tamara a Miriam byly úplně odlišné. Tamara měla své zájmy, svých pár blízkých přátel, kterým sice neříkala všechno, ani Miriam ne úplně všechno, ale měla je ráda a s každým se bavila o zájmu který sdíleli. S někým jiným se ovšem Tamara maximálně domlouvala na organizaci a nebo vůbec nemluvila. Miriam se -jak již bylo řečeno- dokázala bavit s kýmkoliv a nebyl pro ni problém komukoliv pomoct. Tamara byla velice autoritativní, i když byla značně tichá a nemluvná. Měla svá tajemství. Miriam byla celkem upovídaná a veselá, ovšem byla obdařena takovým tím selským rozumem, což ji chránilo před naivitou a dětinskostí ostatních bývalých i současných spolužáků.

Další rozdíl byl v tom, že jak Tamara nenáviděla sporty typu běh, famfrpál, tak milovala tanec a jak Miriam neměla v oblibě tanec, tak milovala famfrpál a zpěv.

Obě tyto dívky ovšem měly jedno společné tajemství. Jak nejspíš tušíte, obě navštěvovaly školu čar a kouzel v Bradavicích. Po prázdninách, které byly nyní v plném proudu měly nastoupit do čtvrtého ročníku.

Bradavice milovaly. V Havraspáru se jim dařilo skvěle a obě svou kolej zbožňovaly a značně jí pomáhaly k rozkvětu. Minulý rok Havraspár získal pohár, jelikož James Potter a jeho parta nestihli vyrovnat propad bodů, který způsobil. Albus se sice hodně snažil vyrovnat bodový stav, ale podařilo se jim dostat se až na třetí místo. Byla to pro ně veliká potupa, jelikož od dob jejich otce většinou vyhrávali.

Miriam a Tamara o sobě věděly hodně, přesto ale ne všechno. Ovšem v průběhu nadcházejících let se to mělo změnit…
 


Komentáře

1 Abigail | Web | 20. prosince 2009 v 23:38 | Reagovat

Ahoj, kouknu sem po delší odmlce a vo-ala x) Je tu prolog, zatím to vypadá dobře, jen jsem se u těch popisů musela usmívat, promiň nevím proč...jen tak, však mě znáš, takže mě nemůžeš brát vážně xD

2 Méry | Web | 22. prosince 2009 v 12:44 | Reagovat

Narazila jsem na tvou stránku a musím říct - super :)   prolog vypadá zajímavě těším se dál :)  ... mimochodem možná drzé ale nechtěla by jsi spřátelit byla bych ráda  :)

3 Abigail | Web | 22. prosince 2009 v 22:23 | Reagovat

Když tak čtu ten druhej koment, tak mě napadá: JAK TO, ŽE JEŠTĚ NEJSEM V OBLÍBENEJCH? xD Doufám, že si mě přidáte, děvčata xD
Jo a k těm mangám, doporučuju ti si doplnit vzdělání xP xD
Zatím pa

4 i-love-summer | Web | 25. prosince 2009 v 10:02 | Reagovat

Páni, no už se na to hrozně těším, jdu hned na další kapitolu. Jsem ráda že zase píšeš. Jsem na tuto povídku natěšená, co se z toho ještě vyklube. :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.