Kdo je znuděn Londýnem, je znuděn životem...

13. září 2009 v 18:56 | Baruuss |  Bdiary
...To není můj citát, to říkala naše průvodkyně, bývalá profesorka na našem gymplu, a ta to taky myslím neměla ze své hlavy. Byla hrozně fajn a věděla toho o Londýně strašně moc, jelikož tam docela dlouho žila.

No jo, vy vlastně nevíte o čem mluvím. Včera jsem se vrátila z šesti deního školního poznávacího zájezdu z Anglie zvaného "10 'nej' z Velké Británie".Bylo to bezva, jen naše třída a pár vybraných jedinců ze třeťáků a čtvrťáků...

Táta mi dokonce půjčil naši novou zrcadlovku Nikon D5000. Je to skvělej foťák, ovšem když ho nosíte celý den nebo alespoň většinu na krku, je to docela tíha...myslela jsem, že mi ten krk upadne. Ale ty fotky za to stojí, i když je budu muset nejspíš zmenšovat, abych je mohla na něco použít...nu což, ale jsem nadšená, i když jsem samozřejmě s mým štěstím hned první den rozbila filtr na objektivu, bez kterého jsem se naštěstí obešla. Vlastně se to stalo tak, že jsme se loučili při odjezdu do Anglických rodin a mě někdo objal tak, že mi brašna s foťákem skozla k loktu a odtud už na zem...ehm....ale jako je to v pohodě :D

Naše rodina byla spíše typicky americká, než typicky anglická, matka se s námi bavila jen když nás vezla na sraz, kouřila, její děti byly ignorantské a manžel flegmatický. Ale dávala nám hodně dobrýho jídla, čistou postel, koupelnu a bylo to vlastně celkem fajne...PROGRAM:

1.den
Londýn...Londýn a zase Londýn. Po dni a noci strávených v autobuse s pár přestávkami a hodinou a čtvrt na trajektu, jsme procházeli hlavní části Londýna. The London Eye, The Houses of Parlament, Westminster Abbey, St.James's park, Backingham palace, Trafalgar, Coventgarden (trhy, bleší trhy atd.) a místo, kde se slaví narozeniny královna.

2.den
Pa, Londýne, vzhůru ven. Warwick castle s úžasnou krajinou, vesnicemi, výstavou voskových figurýn, nádhernými zahradami a dokonalými výhledy. Stratford upon Avon aneb Sheakspearovo město. Viděli jsme jeho rodný dům, Holy Trinity church s jeho hrobkou apod... Taky tu byl první Paundshop, neboli obchod, kde je vše za libru.

3.den
Ve znamení monumentů a katedrál. Zahájili jsme jej návštěvou Stonehange a Woddhange. Dokonce přálo počasí a dalo se fotit. Pokračovali jsme do Salisbury, katedráli zvláštní tím, že je zde uložena část Magny charty (další dvě jsou v Londýně a jedna v Lincolnu) a také zbrusu nová křtitelnice (2008). V městečku jsem si koupila druhou paměťovku do foťáku, rvní byla totálně plná. Den jsme zakončili Winchestrem, kde jsem se podívali do Greate Hall, kde je pověstný Artušův kulatý stůl a také jsme tu prováděli velice zajímavou prohlídku. Po vyřešení i ostatních úkolů jsem se usadila v jednom nádherném parku spolu se svou skupinkou.

4.den
Začali jsme Duxfordem a podívali se do Imerial War Museum, kde bylo 7 hangárů plných nejrůznějších věcí s tím spojených. První například letadly v žvitoní velikosti, například Concord, různé letadal 2.světové války apod. Další byl věnován Britské válce, Americkému letectví, opravám letadel a příslušenství, v dalším jsme se dozvěděli něco o životě za druhé světové války, letadla, tanky, námořní píslušenství...bylo tam toho hodně.
Pokračovali jsem do univerzitního města Cambgidge a plavili se po řece Cam v lodičkách a učili "odpychovače" česky. Poté nám zdělili, že se naučili za hodinu víc česky než za šest let francouzsky. Navšítivli jsme taky "kapli" King's collage. je to asi tak velké, jak Petrov, úžasné varhany, vitráže a hlavně obraz Klanění tří králů od Rubena.

5.den
Náš poznávací výlet jsme zakončili opět v Londýně. Přesunuli jsme se kousek dál po Temži a to k Tower bridge a Tower of London. Pokračovali jsme kolem řeky k Nové radnici, Tržnici, Tate modern Gallery, přešli jsme Millenium bridge a došli k St.paul's Cathedral. Tam jsme se rodělili a větší část šla do Tower of London, podívat se na korunovační klenoty a zybet šel do katedráli(v ní jsem byla i já). Katedrála je gigantická. Typovala jsem tak třikrát nebo čtyřikrát větší než Petrov a to jsem nebyla v každém koutu. Vystoupili jsme do kopule, kde je pověstná "Whisper gallery" což je balkón podél celé kopule s výhledem dolů do katedráli a když si jeden stoupne ke stěně a druhý přesně na opačnou stranu, mohou spolu mluvit, jakoby stáli vedle sebe. Akustika úžasná. Dále jsme vystoupali na vyhlídku střední a pak i na nejvyšší, z které jsme viděli otevírat se Tower bridge a všude, kam oko dopadlo, byl Londýn. Poté jsme jeli lodí po Temži do Greenwiche, k nultému poledníku, ale taky do Námořního muzea. Toto muzeum mě chytlo nejvíce. Bylo tam strašně moc zajímavostí, interaktivní věci a ani jsme nestihla vše projít. Ukončili jsme naši cestu Londýnem u sochy Wolfa u nultého poledníku a hurá domů...

V Brně jsme byli 15:43, nádherný čas. Byl to totálně úžasný zájezd a až budete mít možnost jet do Anglie, neváhejte.

P.S.Omluvte chyby, nečetla jsme si to, protože je u nás návštěva a já to chtěla dopsat...díky...
 


Komentáře

1 Hannah x) | E-mail | Web | 13. září 2009 v 22:03 | Reagovat

Páni, tak Anglie... Je to vážně krásný stát... Přečetla jsem tvůj úvodní článek a jelikož je moc pozdě, tak si program nechám na zítřek. Díky moc za komentáře a těším se, až si to přečtu. Měj se...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.